Nie musisz osobiście zgłosić się do biura w sprawie sprzedaży/wynajmu/dzierżawy swojej nieruchomości lub zlecenie jakiejś usługi z zakresu administracji. Możesz skontaktować się z biurem drogą telefoniczną lub mailową. Umowę pośrednictwa podpiszemy przy najbliższej okazji, a najlepiej podczas wspólnych oględzin nieruchomości. Jeżeli będzie to zlecenie z innego zakresu, osobiście musisz się tylko zgłosić po wykonaną usługę i fakturę.
Do podpisania każdej umowy o pośrednictwo niezbędne są następujące dokumenty:
- dokumenty potwierdzające prawo własności do nieruchomości, a mianowicie: akt notarialny prawa własności; odpis z księgi wieczystej, a przede wszystkim jej numer (by można było dokonać podglądu wersji elektronicznej księgi); przydział lokalu ze spółdzielni; postanowienie sądu o nabyciu spadku;
- dowód osobisty właściciela.
Przy zawieraniu umowy ważne jest okazanie mapy geodezyjnej z zaznaczeniem nieruchomości, zaświadczenie z odpowiedniego Urzędu o przeznaczeniu terenu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz w przypadku działki zabudowanej, okazanie dokumentacji technicznej budynku lub lokalu (np. projekt budowlany).